BULUNDUĞU YERİ VE HADDİNİ BİLMEYENLER

    TBMM' nde Yurt-Kur yasa tasarısı görüşülürken söz alan ve Milli Eğitim Şurası'nda  ''Andımız'' ile ilgili karara değinen, BDP Muş Milletvekili Sırrı Sakık; ''Benim varlığım neden Türk varlığına armağan olsun? Ben Türk değilim ki!'' demiş.  Demişse ne olmuş? demeyerek birkaç söz sarf etmek lazım diye düşünüyorum.

Hadi Sayın Cumhurbaşkanım, Sayın Meclis Başkanım ve Sayın Başbakanım, bunlarında kaldırın dokunulmazlıklarını ve yüce divana gönderin ve Milletvekilliği kaldırılsın da, görelim sizlerin devlet adamlığınızı. 

Oda olmazsa, madem Türk’ün varlığından,  birliğinden ve de aynı bayrak altında olmaktan rahatsızlar, Meclisten bir yasa çıkarın ve T.C.  yasalarını, varlığını, birliğini koruyacak insanların vekil olmasını, siyasetin ve siyasetçinin kalitesini sağlayın ve bizde vergi verirken bu zararlıların bizden beslenmesinden ve de bize silah çekmesinden, sırtımızdan vurmasından kurtulalım.

Varlığı türk varlığına armağan olmayacak insan, insanların dişinden tırnağından artırarak verdikleri vergilerle Türk milletinden maaş alıp yemez. Sayın(!) Sırrı  Sakık, sana katılıyorum. Senin varlığın ancak PKK’ ya armağandır.  Senin varlığın bu millete armağan olmaz, olsa olsa külfet olur.

Türk Milletini temsil edeceksin ve diyeceksin ki, “ben, Türk değilim”  nesin peki o zaman? Sırrı Sakık gibi kişilerin kürtlüğü savunuyoruz demeleri, Kürt kökenli Türk vatandaşlarının kanına dokunuyor. Siz kimsiniz ki, Kürtlerin adına konuşuyorsunuz? Sizin amacınızın, ne olduğunu aklı başında sağduyu sahibi her Kürt bilir.

Kafatasçılık egemen olsun diye tepindiğiniz yetmedi mi? Olmuyor işte, bu ülke vatandaşı kendisine Türk dendiği için birbirine girmiyor, etrafa duman ve kan saçılmıyor. Sizin istediğiniz kaos oluşmadı, dağ tepelerine kaçırıp harami yapmak istediğiniz çocuklar ya geri kaçtı, devlete sığındı, ya da canını kaybedeceği günün korkusuyla yokluk ve zorluklar içinde bekliyor. Hitler'in git dediği yere gidiyorsunuz, ağalarınıza dayatılanları dilinizden düşürmüyorsunuz, akıllı olun, iyi düşünün bakalım  bu yaptıklarınız kimlere hizmet ediyor? ne işe yarıyor? Gerçi beyni olanlar düşünür, beyni olmayanlarda omurilik soğanlarıyla yaşadıkları için, düşünüyorum zanneder.

Ne olduğunuz belli değil, yeri geliyor İsrail’li, yeri geliyor Amerikalı, yeri geliyor ermeni oluyorsunuz, kim Türkiye'nin karşısındaysa oralı oluyorsunuz, bir kere de gerçek bir Kürt olsanız daha iyi olur en azından ne olduğunuzu bizde biliriz...

Türkiye Cumhuriyetinin Milletvekili olarak, Türkiye Büyük Millet Meclisindesin. Bulunduğun yeri ve haddini bil.   Türkiye’ye hayrın olmayacaksa,  bak kuzey Irakta,  Irak Kürdistanı diye bir yer var, hadi yolun açık ola.

Bu zihniyetten bir vatandaş olarak iğreniyorum.  Kürtlük meselesi size mi kalmış?  Türkiye Cumhuriyetini kuran Türk halkı olarak hepimiz tek vücut bir milletiz, yani Türk Milletiyiz. Türk, Kürt,  Çerkez, Avşar, Laz fark etmez.  Hepimize yeter bu vatan. Çünkü  bu vatan hepimizin.

Diyelim ki, Türk değilsin, o zaman neden 550 vekilden birisisin ve TBMM’nden maaş alıyorsun? Vekil olurken “TÜRK”, sonrasında “KÜRT” olmak yok.  Mademki sonradan “BÖLÜCÜLÜK” yapıyorsun, o zaman diğer vekiller “GÖREVİNİ YAPSIN.”  Bölücülük “SUÇ”, Hükümet her şeye zaman buluyor, askerleri komutanları içeri tıkıyor da “BÖLÜCÜLÜK YAPAN VEKİLE Mİ ZAMAN BULAMIYOR?”.   Kürt’sen Kürt’sün, saygı duyarız.  Ancak kimsenin ülkenin huzurunu, birliğini, bütünlüğünü bozmaya hakkı yoktur. Bu vatan şehit kanları ile kazanıldı, kelle kanıyla değil.

Tutmuşsun varlığım neden Türk varlığına armağan olsun diyorsun.  Senin ölünde, dirinde lazım değil. Emperyalistlere “MAŞA” olmayı bırakamadınız gitti. Sizin gibiler, onurlu Kürt vatandaşlarımızı temsil etmek bir yana, onlara utanç ve acı veriyorsunuz.

" Türkiye Cumhuriyeti'ni kuran Türk halkına Türk milleti denir..." bu söz, Ulu Önder Atatürk’ümüze ait. Şimdi sorarım sana Sırrı SAKIK,  senin ataların bu Cumhuriyetin kuruluşunda emek vermediler mi? VERDİLER. Şehitler vermediler mi? VERDİLER.  O zaman, ''Senin varlığın da Türk varlığına armağan olacak.  Bizlerin ataları kurdular bu Cumhuriyeti. Türk'ü, Kürdü, Çerkez’i, Laz’ı ve diğerleri. Bu da demektir ki, Türk olmayanların Türk'ün Meclisi'nde işi yoktur. " Türkiye Cumhuriyeti'ni kuran Türk halkına Türk Milleti denir "  sözünü kabullenin,  kabullenmez iseniz,  Sayın(!) Osman Baydemir’in devletimize sarf ettiği o “veciz” söz ile güle güle sayın (!!!! ) Sakık.